
GENERELLE TURNERINGSREGLER
- Turneringen spilles med dobbel eliminering. Det vil at du havner i taperpuljen dersom du taper første kampen. Alle kamper frem til semifinalene spilles som best av én deretter best av tre, mens finalen spilles best av fem.
- Alle påmeldte spillere må møte opp på kanalen «Gamer.no» på Battle.net. Vi bruker dette som informasjonskanal mens turneringen pågår.
- Skru av «Only allow friends to send me invites» og «Only allow friends to send me chat messages» under Battle.net-innstillingene mens turneringen foregår! Hvis du ikke gjør dette, risikerer du at motstanderen din ikke får kontakt med deg!
- Maphacks, auto-inject og lignende er forbudt. Mistanker om dette må meldes til turneringsadministrator umiddelbart.
- Oppfør deg! Hvis vi får høre at noen ikke oppfører seg mot motstanderne forbeholder vi oss retten til å diskvalifisere vedkommende fra pågående og framtidige turneringer. Det vil brukes skjønn av admins til dette.
- Etter at kampen er ferdig må du rapportere inn resultatet på kampsiden. Lenke til kampsiden finner du øverst i høyremenyen inne på turneringssiden på Gamer.no.
VALG AV KART:
Dette er kartene som blir brukt:
- Akilon Wastes
- Bel’Shir Vestige LE
- Derelict Watcher TE
- Polar Night LE
- Yeonsu LE
- Frost LE
- Whirlwind LE
Du finner alle kartene finner ved å gå til «Custom Games»-delen av Battle.net (trykk F3), søk etter navnet på kartet øverst til høyre og så klikk «Create Game» (ikke «Join Game»!). For å finne kartene raskt kan du legge dem til som bokmerke ved å høyreklikke på dem i listen og så klikke «Bookmark». Deretter kan du raskt finne dem ved å trykke på «Bookmarks» i menyen til venstre.
Slik velges kartene dere skal spille på:
- For hver runde er det på forhånd valgt hvilket kart dere skal starte på. Dette kan dere lese av øverst i brackets
- I best av tre eller best av fem velger taperen alltid neste kart
- Samme kart kan ikke spilles mer enn en gang i hver kamp
DERSOM MOTSTANDER IKKE MØTER OPP
Hvis motstanderen din ikke har møtt opp (ikke er online på Battle.net): Gi umiddelbart beskjed til en admin. Fortsett å prøve å finne ham/henne – hvis han/hun etter 10 minutter fortsatt ikke er å finne, gi beskjed igjen og du er videre på walkover.
Hvis en kamp ikke har begynt etter 10 minutter og ingen av spillerne har gitt beskjed til admin om å få walkover, kan turneringsanvarlig gjøre om kampen til en best av 1 for å unngå forsinkelser i turneringen. Bevisste handlinger som forsinker turneringen unødvendig kan også straffes med diskvalifisering.
VALG AV RASE
Det er lov å bytte rase når som helst i turneringen så lenge motstanderen din informeres. Hvis det er motstanderen din sin tur å velge map må du si ifra hvilken rase du vil bytte til før han/hun velger map. Det er ikke lov å bytte rase dersom du og motstanderen din har startet en best av tre-kamp. Byttet må skje før serien starter.
TILSKUER/STREAMING
Turneringsadministratorer og hovedstreamere har alltid rett til å se på hvis de ber om det. Det er ikke tillatt å ha andre tilskuere, med mindre det er en turneringsadministrator. Dersom du har ett ønske om å streame kampen din må dette avklares med turneringsadministratorene. Dersom du streamer kampen din, anbefaler vi deg å ha forsinkelse på 2-3 minutter. Dette for å unngå eventuell ghosting/streamtitting fra motstanderen din.
DISCONNECT
Ved disconnect bør spillerne bli enige om kampen skal spilles på ny eller om det var en klar ledelse for en av spillerne. Hvis spillerne er uenige om dette, ta kontakt med en turneringsadministrator og vær klar til å vise til opptak. Hvis en spiller forsvinner midt i en kamp (midt i et kart eller mellom kartene) har vedkommende 10 minutter til å komme tilbake og være klar til å spille igjen før det gis walkover.
PAUSE-REGLER
- Du må ha en gyldig grunn og få godkjennelse av motstanderen før du kan pause spillet
- For å skru av pausen igjen må du først si i fra før du gjør det og få bekreftelse på at begge parter er klare til å fortsette
- Hvis pausen varer over fem minutter kan motstanderlaget kreve å få fortsette kampen
- Misbruk av pause-funksjonen kan føre til utestengelse. Ta skjermbilde som bevis og last opp på kampsiden hvis det skjer