Det var tidlig i fjor at utvikler Redemption Road Games dro sløret av sin helsprø spillidé. Prosjektet – kalt Kingmakers – sender spillere tilbake til middelalderen, der de får bruke maskingevær og granatkastere for å meie ned riddere.
Under ukas Future Games Show dukket Kingmakers opp igjen. Siden sist har teamet jekket opp ambisjonsnivået, med blant annet større slagmarker og mange, mange flere riddere.
Som spillsjef Paul Fisch forklarer skal man reise til år 1401 for å hjelpe en gjeng walisiske opprørere med å bekjempe sine engelske overmenn. Det hele skal være realistisk, sånn med unntak av tidsreiser, moderne våpen og kjøretøy, selvfølgelig.
– Middelalderslag ble utkjempet med tusenvis av soldater, så vi kommer til å simulere tusenvis av soldater. Og dette er ikke som Dynasty Warriors, der soldater spretter frem fra løse luften etter hvert som du nærmer deg. I Kingmakers er de alltid der.
Strategi, ødeleggelse og flerspiller
Videre har teamet lagt inn basebygging og muligheten til å styre sine egne soldater rundt på slagmarken. Fisch nøler ikke med å sette høye forventninger, og forteller at Kingmakers vil ha sanntidsstrategi på nivå med Age of Empires og skyting på nivå med Helldivers eller Space Marine.
Videoen som du kan se i videovinduet over går også nærmere inn på ødeleggelse av bygninger og omgivelser i spillet. Alt kan ødelegges, enten det er med bruk av eksplosiver eller ved å kjøre en stridsvogn gjennom mur og treverk.
Til slutt bekreftet Redemption Road at Kingmakers får samarbeidsspilling. Hele kampanjen kan oppleves i grupper på opptil fire, der hver spiller står fritt til å bygge og styre sine armeer.
Kingmakers kommer til «early access» på PC en gang senere i år, men en endelig dato er ikke spikret. Teamet håper også å få til konsollversjoner etter hvert.
LES OGSÅ: Mount & Blade II: Bannerlord får ny utvidelse i sommer »