Old Man Games, to nordmenn og selvutnevnte «amatørspillutviklere», dro tirsdag sløret av spillet de kaller Overvåkerne. Det dreier seg om pek-og-klikk i klassisk pikselgrafikk, pakket inn i tilsynelatende endeløse mengder galskap.
Basert på traileren – som du kan se over – tar spillet for seg historien om Henriksen. Stakkaren finner en dag ut at han har blitt «lurt, utnytta og forrådt» av sine kollegaer, og derfra ser det ut til at dagen hans bare blir verre.
Her venter puslespill, gåteløsing, stinkende garderober, kunst, restauranter og en veldig sint Henriksen. Og så alt med norsk tale, da.
– Et pek-og-klikk-spill. Laget i fritiden av to menn som ikke henger med i tiden. Farver og grafikk. Et spill for deler av familien. Sang og dans og spell og moro. Trenger bare musepeker, forklares det i traileren.
Akkurat hvordan det hele knyttes sammen gjenstår å se. Spillet kommer en gang i år, men Old Man Games har foreløpig ikke satt en mer nøyaktig slippdato.
LES OGSÅ: Slik ble Snusmumrikken-spillet oversatt til nordsamisk »