Assassin's Creed Shadows har fått en pangstart på livet. Knapt 16 timer etter lansering kunne Ubisoft melde at over en million spillere har begitt seg ut på snikmordertokt i Japan.
Før lansering fortalte utvikleren om solide tall på forhåndsbestillinger for seriens nyeste innslag. Det var likevel knyttet stor usikkerhet til spillets mottakelse, gitt de gjentatte utsettelsene, Ubisofts skuffende lanseringer det siste året og kritikk fra enkelte grupperinger med spillfans.
Nøyaktig hvor godt det går sammenlignet med Assassin's Creed-seriens største lansering er ikke helt godt å si. Ubisoft delte ingen konkrete tall for Assassin's Creed Valhalla, men konstaterte at det i hvert fall hadde 1,8 millioner spillere etter den første uka.
LES OGSÅ: Split Fiction solgte millionen på 48 timer »
Her på bruket fikk Assassin's Creed Shadows en litt lunken mottakelse. Håvard Ruud kalte det en klassisk snikmorderopplevelse, men mente at Ubisoft burde ha tatt større sjanser når serien endelig la handlingen til Japan.
– Man serveres alt man forventer, og det som gjør et Assassin’s Creed til et Assassin’s Creed. Det er sniking i skyggene, parkour over hustakene og svalestup ned i strategisk plasserte hauger av høy. Trygt, forutsigbart og velkjent, lød konklusjonen.
LES OGSÅ: Dette sier de norske anmelderne om Assassin's Creed: Shadows »