Samsung Norwegian Warzone

Ferdig
Startdato
19. desember 2020
Innsjekk
Innsjekk er stengt
Lagformat
Trio
Oppsett
Battle Royale
Inngang
Gratis
Aldersgrense
Åpen for alle

Velkommen til den første Call of Duty Warzone-turneringen i regi av Gamer.no lørdag 19. desember. Vi gjør dette i samarbeid med Samsung!

For å kunne delta i turneringen må alle spillere ha norsk statsborgerskap og være fylt 15 år. 

HUSK INNSJEKK OGSÅ OM DU ER PÅ VENTELISTE: Innsjekk åpner 17:00 og stenger 17:30. Det kommer en egen knapp samme sted man meldte seg på. Lag som ikke sjekker inn i tide får IKKE delta.

Bli med på Norwegian Warzone sin Discord: https://discord.gg/N3XFpysavq

OBS: Dragon's Breath round er ikke tillatt på noen av shotgun-våpnene. Mer om dette lenger ned!

Slik oppretter du en klubb og et lag for å delta »

Premiepott:

Vi har lagt 4000 kroner i potten. Dette fordeles fra 1.-4. plass:

1. plass: 1700 Kroner
2. plass: 1100 Kroner
3. plass: 800 Kroner
4. plass: 400 Kroner

Påmelding og innsjekk:

Påmeldingen er åpen frem til 19. desember klokken 17:30.

Innsjekk åpner 17:00 og stenger 17:30. Dette er en knapp samme sted man meldte seg på. Lag som ikke sjekker inn i tide får IKKE delta.

Spillere som skal benyttes må være registrert i både klubb og lag før turneringsstart. Lagene kan bytte ut spillere mellom hver kamp, så lenge spillerne ble registrert i troppen før turneringsstart.

Format:

Vi spiller Warzone Trios over totalt fire runder lørdag 19. desember. I hver runde får man med seg poeng basert på plassering og antall elimineringer. Den endelige resultatlisten vil være basert på det totale poengsummet fra de 4 rundene som blir spilt.  

Kommunikasjon med admins:

Det er opprettet en Discord-server for turneringen. Her skal alle lagene ha minst EN aktiv lagleder tilstede minst 30 minutter før turneringsstart. Det er lagets ansvar å sørge for at de får med seg viktig info som gis på Discord.

Servertilgang:

Kampene foregår på en server som administrator setter opp. Informasjon om tilgang til serveren vil deles på den Discord serveren.

En «CLAN TAG» vil bli sendt ut til lagets representant på Discord før hver runde. Alle spillere skal sette inn det tildelte klanmerket før hver runde. Intet klanmerke på resultattavlen fører til null poeng den runden.

Det forventes at spillere er klare i lobby senest 10 minutter før oppsatt kampstart. Spillere skal senest 5 minutter før kampstart være klare.

Hvert lag får tildelt spesifikk gruppenummer / Squad-nummer i deltakerlisten på Gamer.no. Alle spillere må selv sørge for å bli med på riktig gruppe nummer når de blir med i lobbyen. Dersom det oppstår noe problemer rundt dette, kontakt en administrator på Discord.

8Pb10W7.png

!NB Fiks Loadout på Custom Games.
Loadouts på custom games er ikke de samme som på Online Warzone. 

Konkurransestruktur:

Fire runder. Rundene starter på hver hele time.

Runde 1: Start – 18:00
Poeng innlevering stengetid – 18:45

Runde 2: Start – 19:00
Poeng innlevering stengetid – 19:45

Runde 3: Start – 20:00
Poeng innlevering stengetid – 20:45

Runde 4: Start – 21:00
Poeng innlevering stengetid – 21:45

Resultatliste vil bli vist senest klokken 22:30

Poengoppsett:

1. plass: 20 poeng
2. plass: 15 poeng
3. plass: 12 poeng
4. plass: 10 poeng
5. plass: 8 poeng
6. plass: 6 poeng
7. plass: 5 poeng
8. plass: 4 poeng
9-16. plass: 2 poeng

+1 poeng for hver eliminering.

Innlevering av poengsum:

Lagkapteinen må laste opp et tydelig skjermbilde av både resultattavlen og kampplassering, som bevis på poengsummen i fra hver runde før innlevering stengetid på gamer.no inn under kamper seksjonen. 

Mer informasjon om dette vil stå på Discord-serveren.

HUSK Å TA BILDE AV BÅDE RESULTATTAVLAEN OG KAMPPLASSERING KJAPT (GJERNE ØV PÅ DETTE I FORKANT)

Vi anbefaler sterkt alle å ta opp spillene dine som en reserveplan, i tilfelle du går glipp av resultattavlen eller kampplassering slik at du alltid kan spille spillet ditt på nytt og ta et skjermbilde av resultatene dine.

Skjermbildene må tydelig indikere:

  • Kampplassering
  • Antall elimineringer

Skjermbildene lastes opp med:

  • 1 Bilde på totalt antall elimineringer
  • 1 Bilde på kampplassering

Eksempel på kampplassering og resultattavle. 

9I8AsnI.jpeg

5TTA5NH.jpeg

Om Dragon's Breath:

Dragon's Breath round er ikke tillatt på noen av shotgun-våpnene, inkludert R9-0, VLK Rogue, JAK-12 også videre. Det er fortsatt lov å bruke shotguns i fra loadout og andre shotguns man finner som ground loot, så lenge de ikke har Dragon's Breath rounds utstyrt.

Dersom noen deltakere bruker noe form for Dragon's Breath rounds shotguns, vil laget umiddelbart bli diskvalifisert fra denne turneringen og neste turnering. Utestengelsen vil gjelde alle spillerne på laget, selv om det bare var en spiller som brøt regelen.

Utenom dette, vil alt av strategier og våpen fra Modern Warfare og Cold War tillates, så lenge det ikke er i strid med retningslinjene som er beskrevet lenger nede på siden.

Andre retningslinjer:

1. Juks

I henhold til vanlig konkurranseavgjørelse, bruk av eksterne programmer for å forbedre ens spill vil resultere i en umiddelbar diskvalifisering.

Eksempler på cheats og parametre som ikke er tillatt:
- ESP
- Radar hacks
- Wallhacks
- Speedhacks
- Aimhacks
- Hitboks manipulering
- Teleportering
- Benytte bugs som gir en fordel overfor motstandere. 

2. Administrators innblanding

En administrator kan når som helst ta en endelig beslutning og har siste ord dersom det ikke er noen klare retningslinjer å følge.

Skulle det oppstå en feil ved spill tjener som er til hinder for kampens videre forløp, og dette finner sted før første eliminering inntreffer, skal perioden startes på nytt. Dersom ovennevnte feil oppstår senere i spillet må administrator kontaktes og administrator må vurdere videre poengfordeling og/eller tiltak. 

Ved tekniske problemer må det vurderes omstart av runden. Under følger en liste over hendelser som fører til omstart:

- Feil innstillinger på server.
- Kampen startes før alle er inne på server uten at fristen har utløpt.
- Administrator har også mulighet til å kreve at kampen startes på nytt dersom det oppstår andre situasjoner som krever dette. 

3. Etter kampen

1. Ved turneringsspill regi skal administrator registrere resultatet i turneringsystemet.
2. Lagene er selv ansvarlige for å påpeke feilregistrerte poeng ovenfor administratorene.

4. Handlinger som ikke er tillatt

Alle spillere skal oppføre seg på en ordentlig måte. Det er ikke under noen omstendigheter lov å komme med åpenbart støtende utsagn i in game Chat/Voice eller på Discord.

Påmeldte
56 / 49 påmeldte
Arrangør
Good Game
Verifisert
Administratorer
TST
MathiasHillz
Mekiish
Chriizz
Frutziie

Finn noen å spille med

Akkurat nå er det ingen utlysninger ute, men du kan jo legge ut en ny utlysning.
Sjekk ut Spillermarkedet

Se også

Akkurat nå er det ingen turneringer her.