Strategiperlen Distant Worlds lanseres på nytt

Det kritikerroste spillet oppdateres og lanseres i samlepakke.

Matrix Games

Et av de mest spennende strategispillene fra de senere årene er Distant Worlds, et dynamisk og unikt romstrategispill der du skal bygge imperium i en verden som stadig er i forandring.

I tiden som har gått etter at spillet opprinnelig kom ut, har det fått flere ekspansjoner som har utvidet konseptet betraktelig.

Ja, spillet ser fortsatt nokså skremmende ut. (bilde: Matrix Games). Vis mer

Men i tillegg til å gi etablerte spillere nye utfordringer å bryne seg på, har de nok også vært med å gjøre det vanskeligere for nye spillere å ta sjansen på spillet. Når man må betale nesten 900 kroner for «hele opplevelsen» kan det nok være mer fristende å se seg om etter et annet spill i stedet.

Alt samles i én pakke

I mai endres heldigvis situasjonen. Da lanseres Distant Worlds: Universe, en ny versjon av spillet som inkluderer alt innholdet fra originalen og de tre ekspansjonene.

Men klarer du Football Manager bør vel dette også gå greit. (bilde: Matrix Games). Vis mer

I tillegg vil den nye versjonen av spillet lanseres med redigeringsverktøy som skal gjøre det lettere for spillerne å skape eget innhold og skreddersy spillopplevelsen. Disse verktøyene skal være svært lette å bruke, slik at selv nybegynnere kan komme i gang med skapelsesprosessen.

Universe vil også inkludere et nytt scenario satt til oldtidens galakse, der spillerne får tilgang på ny og kraftig teknologi, som blant annet muligheten til å bygge romskip som kan ødelegge hele planeter.

Distant Worlds Universe skal etter planen lanseres i mai. Selv om utgiverduoen Matrix Games og Slitherine nylig har gjort sitt inntog på Steam, med en skreddersydd utgave av det kritikerroste, Panzer General-aktige strategispillet Panzer Corps, har de ikke annonsert noen Steam-planer for Distant Worlds Universe.

Kommentarer (4)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
Kharan
11 år siden

Prisen var litt for avskrekkende til at jeg ville gå til innkjøp av Distant Worlds i utgangspunktet. Det står imidlertid ikke noe som jeg kan finne om antydet pris for samlepakken, så det blir nok med å sitte på gjerdet mht dette spillet inntil det kommer noe mer konkret om hva det koster.

kero79
11 år siden

Hadde gjerne sett at dem ga det ut via Steam. Har kjøpt spillet og den første ekspansjonen men får ikke lastet det ned igjen, og jeg gidder ikke skrive mail og mase om ny nedlastningskode.

 

Men om det kommer til en passelig rimelig pris så blir det fysisk kjøp denne gangen.

Bingeling
11 år siden

Det som har vært sagt om pris, er at den skal bli mer overkommelig. Gitt at de har hatt jevnlige 35%-salg kan en jo håpe at det er mer overkommelig enn det de tenker på.

 

Det skal ogs være rabatter om en har deler fra før, så det er verdt å følge litt med¨.

 

Jeg kjøpte det etter det opprinnelige reviewet her, det var en god investering :)

Kharan
11 år siden

Distant Worlds: Universe er nå tilgjengelig på Steam. http://store.steampowered.com/app/261470/

Siste fra forsiden