Suicide Squad: Kill the Justice League

Se den første Suicide Squad: Kill the Justice League-traileren

Rocksteadys neste actionspill lanseres i 2022.

Etter en lang periode med rykter og hint, har Warner Bros. og Rocksteady offisielt avduket Suicide Squad: Kill the Justice League. Det neste spillet fra Batman Arkham-utvikleren ble vist frem under helgens DC Fandome-arrangement, med en trailer som du kan se over.

Når heltene blir onde er det skurkene som må redde dagen.
Warner Bros.
Vis mer

Den forhåndsrendrede videoen viser fire av Suicide Squad-kjeltringene spillere får møte på – Harley Quinn, King Shark, Deadshot og Captain Boomerang. Vi får også et glimt av en ond Supermann, og som spilltittelen antyder er målet altså å kverke Justice League-gjengen.

Warner Bros. beskriver Suicide Squad: Kill the Justice League som en slags actioneventyr/skytespill-hybrid, Hvordan spillet faktisk vil fungere fikk vi ikke se noe av, men Rocksteady forteller at det skal foregå i en åpen Metropolis-verden med muligheter for å spille enten alene med datastyrte medhjelpere eller sammen med opptil tre venner. Spillet er også satt i samme univers som Batman Arkham-serien.

Suicide Squad: Kill the Justice League er enda et stykke unna, og skal først lanseres en gang i 2022. Det blir da å finne på PC, såvel som på de kommende konsollene PlayStation 5 og Xbox Series X.

Avdukingen av spillet kommer midt oppi en utfordrende tid for Rocksteady, med ferske anklager om trakassering hos studioet. I en egen uttalelse forteller Rocksteady at grep allerede er tatt for å stanse dårlig oppførsel, og at det jobbes videre for at studioet skal være en mer inkluderende arbeidsplass for alle.

LES OGSÅ: Det neste Batman-spillet dropper Batman »

Kommentarer (7)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
BeThomas
5 år siden

0 minutt gameplay. :\

Er ellers redd for at spillet vil lide under samme problem som filmen. Skurkene vil ikke føles onde nok. En bombe i hodet er bare en dårlig unnskyldning for å få drapsmenn til å gjøre heltedåder. Om en skal lage heltespill, la det være om helter. Det hadde vært mer interessant å faktisk få være en skurk.

bubba477
5 år siden

Må Supermann være ond? Igjen...

bat-fan
5 år siden

Superman er ikke ond Amanda Waller Sier at han er det.

bat-fan
5 år siden

Suicide Squad er skurker som prøver å være helter, alltid vært sånn.

bat-fan
5 år siden

Detre ser iallefall kulere ut enn GK, Suicide sqaud kan gjerne være Litt Cartoonish. Håper at rocksteady beholder slåssinga de er så berømt for. Selv om Sefton Hill sier at dette er en etterfølgelse av arkhamverse så funker ikke det helt, Deadshot er svart (kan Være en ny mann under masken), Og king Shark lever. Uansett så gleder jeg meg!

Siste fra forsiden