Endless Legend 2

Nydelige Endless Legend får en oppfølger

Se den første traileren for storstrategispillet.

Strategispillet Endless Legend imponerte oss stort da det kom ut i 2014. Over ti år senere har utvikler Amplitude Studios avslørt at en oppfølger er på vei.

Endless Legend 2 bygger videre på forgjengeren, med turbasert strategi. Utviklerteamet lover en mystisk verden, unike fraksjoner og muligheten til å skape sin helt egen historie.

Her skal man lede sin helt på veien for å erobre territorier, danne allianser og selvfølgelig ta opp kampen mot rivaler. Amplitude lover stor variasjon i de ulike fraksjonene man kan spille som, med et hav av muligheter for å finne en spillestil som passer.

Endless Legend 2 vil ha fire forskjellige fraksjoner når spillet ankommer «early access» tidlig i 2025, med planer om å lansere ytterligere to for spillets fullversjon.

For de som ikke har lyst til å vente, lokker utvikleren også med ekstra tidlig tilgang. Ved å registrere seg via Insider-programmet kan spillere få sjansen til å teste spillet og være med å gi tilbakemeldinger.

Les vår anmeldelse av det første Endless Legend »

Kommentarer (1)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
Seal
3 måneder siden
Dette er utrolig kult og overraskende! Endless Legend var skikkelig bra, med noen av de mest unike fraksjonene jeg har sett i et spill, som opplevdes veldig forskjellige fra hverandre. Har ofte googlet om det har kommet noen rykter om oppfølger, men gitt mer og mer opp etterhvert som årene gikk. 2025 blir et herlig strategispill år med dette, Civ 7 og Olden Era!

Siste fra forsiden