New World

New World-lanseringen preget av enorm pågang og lange køer

Amazon slet med å finne plass til 700 000 samtidige spillere.

Amazon

Etter flere forsinkelser var det endelig duket for lansering av New World på tirsdag. Forventningene til det nye nettrollespillet fra Amazon var store, men pågangen ble litt for mye for serverne.

Det har ikke vært så enkelt å få spille New World på lanseringdagen.
Amazon
Vis mer

Som nettstedet SteamDB melder var det på det meste hele 707 230 spillere logget på samtidig på lanseringdagen. Ifølge Kotaku har spillet riktignok en makskapasitet på rundt 466 000 spillere, og resultatet ble enorme køer og lang ventetid for mange.

Som forventet har spillere tatt ut frustrasjonen sin i sosiale medier og via brukeranmeldelser på Steam. I skrivende stund er kun 43 prosent av spillets 14 000 brukeranmeldelser positive, og de negative anmeldelsene handler nesten utelukkende om at spillere sitter i kø i stedet for å spille.

I en egen uttalelse skriver Amazon at det er klar over problemene med serverkapasitet, og at teamet jobber med å finne en løsning på situasjonen.

– Vi forstår at noen spillere opplever lange køtider og vi jobber hardt med et par ting som skal hjelpe på disse problemene. Vi fortsetter å opprette nye servere og kommer til å utvide kapasiteten for våre eksisterende servere så snart vi har gjennomført testing av disse endringene.

I et forsøk på å hjelpe spillere med å finne et nytt hjem på en ny server lover Amazon å legge til rette for gratis serverbytte en gang i løpet av de neste to ukene.

LES OGSÅ: Nå er norske DwarfHeim lansert »

Kommentarer (12)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
MysticoN
4 år siden

Slik jeg har forstått det så er det innen 2 uker at fri server bytte kommer.

akelbo
4 år siden
34 minutes ago, MysticoN said:

Slik jeg har forstått det så er det innen 2 uker at fri server bytte kommer.

Du har helt rett!
Gikk litt fort i svingene der, men jeg har rettet opp i artikkelen nå.

Tusen takk! :) 

Eponyx
4 år siden

Jeg kommer aldri til å forstå, hva som får selskaper som slipper MMO spil til å stille med samme dårlig server kapasitet hver eneste gang.

Det burde være mulig å ha en haug med virtuelle servere og heller nedskalere etter hvert.som interessen dabber av.

Eller ha et system alla det Blizzard har hvor de har flere utgave av samme server som populeres med folk etter av hvormange det er og etter hvert som trafikken går ned så, konsolideres disse til en.

Mogsters
4 år siden

Problemet er selvsagt den lave cap de har på servere, 2000 er alt for lite. Når hypen har roa seg så blir det 200-300 som springe rundt online? alt for lite for en mmo, kan eg like greit gå tilbake til age of conan som har noe sånne nummer aktivt for tiden.

Amored
4 år siden

Serverkapasitet koster penger, og MMO-markedet er vrient. Det er bedre å satse lavt og deretter justere kapasiteten opp når en ser at det ikke var nok, enn å satse høyt og gå på en gedigen smell økonomisk.

De har allerede økt kapasiteten.

Køene faktisk ikke så ille, heller.

Siste fra forsiden