Deadly Premonition til Europa

Grøsser fra Rising Star

Det omdiskuterte skrekkspillet kommer senere i år.

Xbox 360-spillet Deadly Premonition foregår i en liten by hvor en lokal skjønnhet akkurat har blitt myrdet. Sheriffen kan ikke løse saken alene, så FBI-agent Francis York Morgan blir sendt til byen for å rydde opp. Francis er en eksentrisk fyr som løser saker ved intuisjon i like stor grad som logikk, og innbyggerne han møter i løpet av etterforskningen er ikke mindre sære.

Ekkel dame.

Underveis i etterforskningen begynner Francis å oppleve høyst besynderlige ting og se skremmende visjoner. Flere mord blir begått i byen, og alt sammen ser ut til å ha tilknytting til en morder fra gamle legender. Hvis oppsettet virker kjent har du kanskje sett TV-serien Twin Peaks.

Deadly Premonition er en blanding av etterforsking og action. Når de merkelige visjonene til Francis blir litt vel realistiske må du fram med pistolen for å holde dem unna.

Spillet har fått svært variert kritikk i USA, hvor det ble lansert tidligere i år. Nå er det på vei til Europa, slik at vi kan gjøre opp vår egen mening om det.

Utgivelsen vil finne sted i løpet av årets siste kvartal, og det er Rising Star som tar jobben med å bringe spillet til butikkene.

Kommentarer (11)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
Erik
15 år siden

Tøft, men føler at jeg allerede har spilt igjennom spillet takket være våre venner på GiantBomb.

Malactica
15 år siden

Tøft, men føler at jeg allerede har spilt igjennom spillet takket være våre venner på GiantBomb.

Vet du Hva jeg føler akkurat det samme, men jeg så ikke alle episodene så jeg kan fortsatt bli overasket mot slutten

yayz
15 år siden

Snart får vi sjansen til å finne våre egne FK'er i kaffekoppene våre! Hurra! :D

På tide å spare litt penger nå, Zach!

Amored
15 år siden

Var moro å se 4 Player Podcast (vinnerne av Podcast Awards - Gaming) spille dette, selvom spillet ikke er spesielt bra.

SirKratoS
15 år siden

Nok et nyskapende og fantastisk spill som er eksklusivt til 360en, LØP OG KJØP!

Siste fra forsiden