Podkast

Rad Crew

Disse blodtørstige spillvampyrene er legendariske

I tillegg snakker gutta om The Elder Scrolls Online, Starbound og nye Thief.

Det ambisiøse actionspillet Castlevania: Lords of Shadow 2 var et av de største utgivelsene forrige måned. Du kontrollerer Dracula flere hundre år frem i tid, og spillet byr på en blanding mellom moderne byscenario og gotisk arkitektur full av sataniske beist.

Som en hyllest til disse mytologiske vesnene som lever av blod, starter Rad Crew-gjengen denne uken med en toppliste over dedikert til spillvampyrer. Spillene har ikke alltid vært like underholdende, men figurene har uansett satt sine spor.

Castlevania: Lords of Shadow 2.

Deretter går programmet videre til å snakke om de viktigste nyhetene den siste uken, inkludert manusforfatteren bak Uncharted-spillene som visstnok skal ha blitt presset ut av Naughty Dog, og annonseringen av det siste spillet i Batman: Arkham-trilogien.

For å høre lydfilen direkte må du ha Adobe Flash installert og javascript aktivt. Du kan imidlertid laste ned og spille av filen i MP3-format herfra: Last ned lydfilene i stedet.

Ukens gjest er Karl Martin Hogsnes fra Level Up. Han snakker om hvordan de lager det ukentlige showet på VGTV, livet som YouTube-kjendis er og hvilke nye prosjekter han har på gang.

Avslutningsvis forteller Jostein Hakestad hva han synes om det ferske Castlevania-spillet. Vår anmelder Øystein Furevik var ikke spesielt imponert, har rogalendingen i Rad Crew en annen oppfatning? Stian Askeland forteller litt om sine erfaringer fra betatesten til The Elder Scrolls Online, mens Are Ness Fløgstad har lekt seg som mestertyv i Thief.

The Elder Scrolls Online.

Dette er menyen til Rad Crew denne uka:

  • Topp 5 Vampyrer (00:06-00:23)
  • Nyheter (00:23-00:56)
  • Karl Martin Hogsnes fra Level Up gjester Rad Crew (00:58-1:21)
  • Spillopplevelser siste uka: Castlevania Lords of Shadow 2, Thief, Starbound og The Elder Scrolls Online (1:21-1:42)
  • Spørsmål fra lytterne (1:42-2:01)

Gått glipp av tidligere episoder?

Hver episode av Rad Crew kommer på torsdager og produseres i samarbeid med redaksjonen i Gamer.no. Det betyr blant annet at våre anmeldere og skribenter fra tid til annen vil dukke opp i programmet for å snakke om ferske spillopplevelser, trender eller hva vi gleder oss til. Du kan bli bedre kjent med gjengen bak Rad Crew på deres Facebook-side.

Det er produsert 163 episoder av Rad Crew til nå, og her er de tre forrige:

Rad Crew, 27. februar 2014
Rad Crew, 20. februar 2014
Rad Crew, 13. februar 2014

Les også
Dette er de fem beste Grand Theft Auto-klonene

Hver episode er tilgjengelig gjennom iTunes-strømmen og RSS-strømmen til Rad Crew, og du kan laste den ned som MP3-fil her.

Kommentarer (7)

Logg inn for å delta i diskusjonen.
Tråd
Okapi
11 år siden

Soul Reaver ble laget av Crystal Dynamics. Jeg tror Eidos på det tidspunktet kun var utgiver, ikke produsent.

RadJostein
11 år siden

Soul Reaver ble laget av Crystal Dynamics. Jeg tror Eidos på det tidspunktet kun var utgiver, ikke produsent.

 

Setter pris på infoen!

Boss-Znakemaster
11 år siden

Fikk ikke svar på spørsmålet som jeg skrev på sist ukes podcast :(

RadJostein
11 år siden

Fikk ikke svar på spørsmålet som jeg skrev på sist ukes podcast :(

 

Damn it, beklager så mye! Email det gjerne til email (at) radcrew (dot) net så jeg husker det!

Boss-Znakemaster
11 år siden

 

Fikk ikke svar på spørsmålet som jeg skrev på sist ukes podcast :(

Damn it, beklager så mye! Email det gjerne til email (at) radcrew (dot) net så jeg husker det!

 

 

Done :)

Siste fra forsiden