FuturLab avslørte torsdag at arbeidet er i gang med en oppfølger til Powerwash Simulator. Spillet skal ganske enkelt hete Powerwash Simulator 2, og lansering er planlagt senere i år.
Som utvikleren forteller kan spillere forvente mer vask og rens med høytrykksspyler. Selvfølgelig blir det nye steder, hus, hytter, fornøyelsesparker og andre steder å vaske, samt diverse nye funksjoner.
For eksempel lokker Powerwash Simulator 2 med et hovedkvarter, som du kan pusse opp og kose deg med innimellom alle jobbene. Her kan man også inviterer venner for å henge skryte av innredningsferdighetene sine.
Flerspillermulighetene er også utvidet. Nå kan to spillere nemlig vaske på delt skjerm, i tillegg til den nettbaserte samarbeidsvaskingen som var tilgjengelig i det første Powerwash Simulator.
Powerwash Simulator 2 kommer til PC, PlayStation 5 og Xbox Series X/S. Den opprinnelige pressemeldingen for spillet inkluderte også Nintendo Switch 2 som planlagt plattform, men i en uttalelse til Eurogamer påpekte FuturLab at kunngjøringen var litt forhastet og at ikke foreligger noen konkrete Switch 2-planer enda.